Grupa I "Jeżyki"

Hop,hop,tup,tup ! To my dzieci z grupy I    JEZYKI.

Jesteśmy radosne,mądre,grzeczne i ciekawe wszystkiego.

Opiekują się nami: Pani Asia, Pani Beata Pani Iwona i Pani Andżelika.
Spędzamy ze sobą dużo czasu na poznawaniu siebie i swoich pań.
W przedszkolu mamy dużo kolegów i koleżanek , z którymi chętnie się bawimy.
Lubimy spiewac i tańczyć oraz chętnie rysujemy ,malujemy i lepimy .
Uwielbiamy słuchać bajek i opowiadań czytanych  przez nasze panie.
Recytujemy wiersze ,uczestniczymy w przedstawieniach teatralnych i muzycznych. Uczymy się j. angielskiego i rytmiki. Mamy zajęcia z gimnastyki , która bardzo lubimy.Duza radość sprawiają nam spacery i wycieczki  oraz zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Staramy się być samodzielne.
Po  zakończonej zabawie  odkładamy zabawki  na wyznaczone miejsca.
Pod opieka naszych pan ubieramy się i rozbieramy w szatni .
Przed każdym posiłkiem myjemy ręce. Dbamy o nasze zdrowie , jedząc posiłki  przygotowane  przez panie kucharki. 
Choć trudno nam się rozstać  z rodzicami  to jednak lubimy tu przychodzic,bo 
każdy dzien to dla nas nowe i ciekawe wyzwanie.
Jest tu nam  dobrze , wesoło  i czujemy się bezpiecznie.

GRUPA II "Wiewiórki" 

Hej, hej! To my dzieci z grupy II, czyli sprytne, zwinne i ciekawe otaczającego nas świata ,,Wiewiórki”. Opiekę nad nami sprawuje Pani Wanda, Pani Monika i Pani Edyta.

Przychodząc do naszego przedszkola nigdy się nie nudzimy. Nasze dni wypełnione są ciekawymi zabawami i zajęciami. W przedszkolu wzbogacamy naszą wiedzę oraz nabywamy nowych umiejętności. Pracujemy zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz programem ,,Cztery pory roku”.  

Tak jak prawdziwe wiewiórki i my lubimy zabawy ruchowe, taniec, spacery i wycieczki. Doskonalimy się również w samodzielności. Pod opieką naszych Pań ubieramy się i rozbieramy w szatni, przebieramy się w strój gimnastyczny, dokładnie myjemy ręce, twarz, zęby. Dbamy o nasze zdrowie jedząc posiłki, przygotowane przez Panie Kucharki. Staramy się porządkować zabawki na półkach, sprzątać po posiłkach i zajęciach, dbać o ład w naszej sali oraz szatni.  

W przedszkolu mamy wielu przyjaciół , z którymi możemy się razem bawić. Lubimy zabawy tematyczne, konstrukcyjne, prace plastyczne, zabawy przy muzyce. Recytujemy wiersze i śpiewamy piosenki, bierzemy również udział w przedstawieniach teatralnych. Pani Agnes uczy nas języka angielskiego. Lubimy także słuchać bajek i opowiadań czytanych przez nasze panie oraz panie w bibliotece. Chętnie uczestniczymy w zajęciach dodatkowych odbywających się w naszym przedszkolu, takich jak : taniec towarzyski, gimnastyka korekcyjna czy logopedia.  

W naszym przedszkolu możemy uczyć się, rozwijać swoje zainteresowania oraz ciekawie i miło spędzać czas.  


Grupa III "Dzięcioły"

Pięciolatki  czyli „Dzięcioły” to MY! Pracujemy w oparciu o program „Cztery Pory Roku” zgodnie z Podstawą Programową.  Poza pracą dużo czasu spędzamy na dowolnej zabawie w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Chodzimy też na spacery w trakcie których utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Obserwujemy zmieniającą się przyrodę, dostrzegając jej  piękno w różnych porach roku, rozmawiamy również o ochronie przyrody i środowisku, w którym żyjemy. Wspólnie bawimy się, śpiewamy, tańczymy, rysujemy, słuchamy bajek. Przez cały rok czeka na nas mnóstwo atrakcji: ciekawe dni, spotkania z różnymi ludźmi, teatrzyki, imprezy, koncerty, oj dużo tego będzie, ale na razie niech to pozostanie słodką tajemnicą ;) Codziennie czas spędza z nami pani Ewa, która już tak wiele nas nauczyła, że wyobraźnia co będzie w tym roku jest bardzo duża. Jedno jest pewne – nie będziemy się nudzić!

GRUPA IV "Sowy"          

"Na południe od Rogowa Mieszka w leśnej dziupli sowa Która całą noc, do rana Tkwi nad książką zaczytana." Tymi słowami, którymi zaczyna się wiersz Jana Brzechwy zaczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Jesteśmy grupą dzielnych i mądrych 6cio latków, które kochają naukę i zabawę. Każdego dnia poznajemy wiele ciekawostek otaczającego nas świata. Mamy wiele zainteresowań i pasji: liczymy, malujemy, składamy, układamy, sylabizujemy, głoskujemy, poznajemy litery, cyfry, ćwiczymy ale też bawimy się, śpiewamy, gramy w piłkę. Jesteśmy wszechstronni! Ciekawi świata! Mądrzy!  Każdego dnia przychodzimy weseli i szczęśliwi, bo wiemy, że czeka na nas Pani Klaudia, Pani Natalia a z nimi spędzamy miło i kreatywnie czas od pierwszej grupy. Dzielne sowy mądre głowy to my!